5 sposobów na odpowiednie przygotowanie się do obstawiania

Choć wiele osób, które do tej pory nie miały zbyt wiele do czynienia z obstawianiem spotkań sportowych uważa je za proste i mało wymagające, rzeczywistość jest zgoła odmienna. Zwłaszcza jeśli zamierza się odnosić sukcesy w tym właśnie obstawianiu. Wtedy też nie tylko trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie na temat tego, co zamierza się typować, ale i odpowiednio przygotować się do tego. Tak, aby zmaksymalizować własne szanse na zwycięstwo. Jak jednak to zrobić, by móc to sobie zagwarantować? Jakie są sposoby na przygotowanie do obstawiania? Pięć tych najlepszych pokażemy w naszym dzisiejszym poradniku.

1. Zobaczmy, jakie kursy prezentują bukmacherzy online

Chcąc obstawiać w sposób świadomy i skuteczny, musimy być zorientowani w tym, co sądzą o konkretnym spotkaniu bukmacherzy online. Nie ma prostszej metody na dowiedzenie się tego niż spojrzenie na kursy bukmacherskie, które są odzwierciedleniem przewidywań bukmacherów związanych z konkretnym meczem. Oczywiście wcześniej wybieramy dobrego bukmachera, który nie tylko zapewni nam wysokie kursy, ale również niską marżę i bogatą ofertę zakładów.

W teorii i praktyce kursy bukmacherskie są mnożnikiem, przez który mnoży się stawkę, aby pozyskać potencjalną wygraną. Wyjściowym kursem jest 1.00 – przy jego obecności, wygrana jest równa stawce. Każda większa wartość oznacza większą wygraną. Podążając za tym łatwo można dojść do wniosku, że im większy kurs oferuje bukmacher, tym mniej prawdopodobne jest poniesienie wygranej z opatrzonego nim rynku. Wysokimi kursami bukmacher próbuje bowiem zachęcić do podjęcia większego ryzyka (mając w perspektywie większą wygraną, jest to łatwiejsze). Jeżeli mamy do czynienia z kursem między 1.00 a 1.50, rynek możemy uznać za “pewniak”.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Bukmacherzy w Polsce dokładnie analizują każde spotkanie, dlatego też kursy powinny być dla nas istotnym czynnikiem wpływającym na dalsze decyzje bukmacherskie.

2. Przeanalizujmy dokładnie spotkanie i rozgrywki

Podstawą odpowiedniego przygotowania się do typowania spotkań sportowych jest oczywiście przeanalizowanie wszystkiego, co tak naprawdę da się przeanalizować, a co może mieć wpływ na nasz typ. Zacznijmy tutaj od samych rozgrywek – sprawdźmy ich tabelę i spójrzmy, ile kolejek pozostało do końca. Wtedy też zobaczymy, które z drużyn mają jeszcze szansę na coś więcej, a które – raczej tej szansy nie posiadają. Różne drużyny mają różne aspiracje. Jedne starają się więc o to, by zostać mistrzem swojej ligi, inne aspirują do awansu na europejskie puchary. Te z ostatnich miejsc w tabeli muszą się z kolei starać o to, by nie spaść.

Przeanalizować powinniśmy wszystko, w tym między innymi:

  • aktualną formę zespołów (wiele na jej temat powiedzą ich ostatnie mecze),
  • mocne i słabe ich strony,
  • statystyki ze spotkań bezpośrednich między drużynami biorącymi udział w wybranym meczu,
  • styl gry na bazie statystyk pokroju ilości rzutów rożnych, żółtych czy czerwonych kartek.
promocje i bonusy w sts
Nowa oferta darmowych bonusów w STS online

3. Poczytajmy typy bukmacherskie

Istnieje wiele stron internetowych, na łamach których znaleźć możemy typy bukmacherskie. Zapoznanie się z nimi może być świetnym sposobem na to, by zbudować również własne typy. Pod warunkiem że będziemy je brać z zaufanego źródła – takiego, na którym rzeczywiście można polegać.

Typy bukmacherskie, które nas interesują powinny być poparte jak najbardziej wnikliwą analizą. Samo wskazanie faworytów nie powinno nam wystarczyć.

UWAGA: Najlepsi w Polsce bukmacherzy oferują bonusy bez depozytu, freebety i zakłady bez ryzyka bez konieczności obrotu!

4. Obejrzyjmy historyczne spotkania

Doskonałym sposobem na przygotowanie się do obstawiania konkretnego meczu jest obejrzenie ubiegłych meczów obu drużyn, które będą w nim brały udział. To idealna metoda na dokonanie oceny ich aktualnej formy, ale też sprawdzenie, jakie jest ich morale, dynamika oraz styl gry. Oglądanie meczów może być świetne również z uwagi na komentatorów, którzy w ich trakcie dostarczają całego mnóstwa cennych informacji. Ich słuchanie jest więc tutaj kluczem. Im więcej meczów obejrzymy, tym lepiej, niemniej jednak szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ostatnie (najświeższe) mecze, które będą w tym przypadku najbardziej wymierne.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

Jeżeli nie mamy czasu na oglądanie pełnych spotkań historycznych, albo też nie mamy takiej możliwości (nie każde rozgrywki da się obejrzeć po ich zakończeniu), zawsze możemy posiłkować się ich skrótami. Znacznie łatwiej jest je znaleźć i kondensują w sobie wszystkie najważniejsze wydarzenia, na które warto zwrócić uwagę. Niestety, ale w ich przypadku pozbawiamy się możliwości słuchania wywodów komentatorów. Jeśli jednak nie mamy innej możliwości, również to przyda nam się w procesie przygotowawczym.

4. Wybierzmy odpowiedni rynek na zakłady sportowe

Zdecydowana większość początkujących typujących kojarzy obstawianie ze wskazywaniem na drużynę, która ma największe szanse na wygraną lub na wynik remisowy. Rzeczywiście, jest to podstawowy jego model (tak zwany 1X2), który pada wyborem zdecydowanie najczęściej. Nie jest jednak jedynym, jaki mamy do dyspozycji. Często lepiej jest nam postawić na coś mniej standardowego, ale zmniejszającego potencjalne ryzyko. Wybranie rynku, w który będziemy celowali to jeden z ważniejszych elementów procesu przygotowawczego.

Rynki różnią się w zależności od dyscypliny sportu, na której się skupiamy. W przypadku tych najpopularniejszych najlepsi bukmacherzy online potrafią oferować ich nawet kilkadziesiąt. Jeżeli chodzi o piłkę nożną, często lepiej niż standardowo obstawić:

  • zakład bez remisu – dzięki temu tak naprawdę gwarantujemy sobie 50% szanse na to, że obstawimy dobrze. Jeśli bowiem w meczu padnie remis, zostanie nam przyznany zwrot,
  • zwycięstwo w pierwszej połowie – ciekawy zakład na drużynę, która obejmie prowadzenie w pierwszej połowie – łatwo zestawić go ze statystykami. W szczególności biorąc pod uwagę to, jak szybko dany zespół się męczy,
  • zakłady typu poniżej / powyżej – choć w wielu przypadkach to loteria, są to zakłady bardzo interesujące i na pewno godne uwagi. W tym schemacie możemy obstawiać wszystko – od liczby rzutów rożnych, przez liczbę wymienionych podań, aż po liczbę oddanych strzałów w światło bramki (lub poza nie).

Oczywiście rynków jest więcej i nie sposób dokonać wyboru któregoś z nich na ostatnią chwilę. Dlatego właśnie najbardziej poleca się zastanowienie się nad nimi zawczasu.

TOP Bukmacherzy
STS
Bukmacher STS: Bonus 1500 PLN + 140 PLN bez ryzyka. Kod promocyjny: BETONLINE
Bukmacher Fortuna: Bonus do depozytu 2220 PLN + 200 PLN bez ryzyka
Bonus 2050 PLN + obstawianie bez podatku
Bonus zakład bez ryzyka 600 PLN z kodem: BETONLINE
Serwis bukmacherzy.org.pl przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie M.F. nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie M.F. nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.26.2017. Betclic zezwolenie M.F. PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie M.F. PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie M.F. PS4.6831.29.2017. Typiko zezwolenie M.F. PS4.6831.30.2017. Traf-Zakłady Wzajemne zezwolenie M.F. nr PS4.6831.3.2018. Polski Bukmacher zezwolenie M.F. nr PS4.6831.28.2017