Jak typować? – nasze pięć sposobów na skuteczne obstawianie

Ludzie interesują się zakładami wzajemnymi z uwagi na dwa czynniki. Jedni najbardziej cenią je za to, że zwiększają emocje towarzyszące kibicowaniu. Inni natomiast doceniają fakt, że pozwalają zyskać na własnej wiedzy związanej z konkretną dyscypliną sportu. Jak jednak zarówno ci pierwsi, jak i drudzy mogą zwiększyć swoją skuteczność w zakładach? W jaki sposób mogą uczynić je bardziej rentownymi? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Nasze sposoby na skuteczne obstawiane

Istnieje powiedzenie, że „ilu typujących, tyle sposobów na obstawianie”. Jest w tym sporo prawdy i o ile wiele zasad jest wspólnych dla każdej osoby chcącej typować skutecznie i z korzyściami dla siebie, całe mnóstwo zależy od indywidualnego podejścia. To wykształca się na przestrzeni wielu zrealizowanych kuponów, na bazie indywidualnego doświadczenia. Poniżej przedstawiamy pięć rzeczy, na które zawsze należy przy tym zwracać uwagę. Niezależnie od tego, w jaki sposób podchodzi się do typowania i jaką strategię na nie się obrało.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

1. Dokładna i skrupulatna analiza

Aby być w stanie zbudować kupon o rzeczywistym potencjale (taki, którego prawdopodobieństwo przyniesienia wygranej jest duże) należy wiedzieć, na co tak właściwie będzie się chciało postawić. W tym z kolei kluczowa jest właściwa, skrupulatna i biorąca pod uwagę wszystko to, co jest najistotniejsze analiza. Należy podejść do niej w sposób jak najbardziej drobiazgowy, zwracając przy tym uwagę nawet na najmniejsze rzeczy, które mogłyby mieć wpływ na przebieg danego spotkania sportowego, a w rezultacie i jego wynik. Do tych najistotniejszych (z punktu widzenia piłki nożnej – można to przełożyć na inne dyscypliny) zaliczyć można:

  • sprawdzenie aktualnej formy zespołów, na podstawie ich ostatnich meczów oraz statystyk z nimi związanych. Forma zespołów to też forma indywidualnych zawodników;
  • przeanalizowanie aktualnej sytuacji w lidze czy rozgrywkach – ma ono kolosalny wpływ na to, jakie są dalsze cele i dążenia konkretnego zespołu, ale i po prostu jak radzi on sobie w sezonie;
  • dokonanie porównania head to head – analiza porównawcza zestawiająca statystyki dwóch drużyn biorących udział w konkretnym wydarzeniu sportowym (w tym również historię ich spotkań ze sobą) jest jedną z ważniejszych rzeczy;
  • sprawdzenie passy, a zatem ilości gier bez przegranej / bez wygranej. Wpływa ona na morale i psychiczny komfort konkretnego zespołu.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Najtrudniej jest podejść do analizy na samym początku. Wtedy też trzeba bowiem sprawdzić niemal wszystko. Potem staje się to łatwiejsze, gdyż wystarczy aktualizować ją o nowe informacje.

2. Wybór odpowiedniego bukmachera

Rzecz kluczowa nie tylko w tym, ile na danym zakładzie będzie się w stanie wygrać (i czy w ogóle będzie można go zawrzeć), ale i jak skutecznym w zakładach się będzie. Dobry bukmacher to nie tylko bogata oferta zakładów, wysokie kursy ale również niska marża bukmachera. Wybierając właściwego bukmachera zyskuje się dostęp do rozbudowanych statystyk, bogatej historii meczów oraz wszelkiego rodzaju informacji kluczowych w typowaniu. Warto jest mieć wszystko w jednym miejscu. Co więcej, niektórzy bukmacherzy oferują darmowe transmisje meczów – znacznie ułatwiają one obstawianie na żywo i analizowanie konkretnych spotkań.

Ważne: nasze propozycje bukmacherów najlepiej sprawdzających się w nabieraniu skuteczności w zakładach prezentujemy na końcu tego wpisu.

3. Oglądanie meczów

Przeglądanie statystyk „na sucho” może być zadaniem żmudnym i nudnym. Znacznie lepiej i łatwiej jest rzeczywiście oglądać konkretne spotkania sportowe. Wtedy też otrzyma się komplet informacji na temat formy, passy oraz mocnych i słabych stron obu drużyn biorących udział w spotkaniu sportowym. To najlepszy sposób na dokładną analizę. Statystyki to bowiem nie wszystko – liczy się też to, w jaki sposób drużyny dążą do ich osiągnięcia. Dobry bukmacher takie statystyki ma na swojej stronie, korzystajmy z nich bo to świetna skarbnica wiedzy.

zakłady sportowe ewinner
Polski bukmacher internetowy eWinner – bonus na start

4. Poszukiwanie typów bukmacherskich z zewnątrz

Istnieje wiele miejsc, zwłaszcza w Internecie, publikujących typy bukmacherskie. Są one w stanie okazać się czymś przydatnym – o ile znajdzie się je w godnym zaufania źródle. Nie ma sensu patrzeć na strony czy serwisy publikujące same typy. Sens ma tylko korzystanie ze źródeł, które popierają własne typy solidną analizą, biorącą pod uwagę wszystkie mocne i słabe strony obu zespołów biorących udział w meczu. Nie warto podążać za typami z zewnątrz na ślepo – znacznie lepiej jest analizować je i porównywać z własną analizą. Taktujmy je zatem bardziej jako wskazówkę niż coś do kopiowania.

5. Unikanie ryzykownych rozwiązań

W skutecznych zakładach bukmacherskich bardzo duże znaczenie ma unikanie niepotrzebnego ryzyka. Prawda – same w sobie zakłady wiążą się poniekąd z takowym. Można jednak skutecznie je minimalizować. Przede wszystkim należy zaniechać obstawiania kuponów akumulacyjnych – są znacznie bardziej ryzykowne. Choć potrafią kusić wysokimi wygranymi, nie nadają się do obstawiania na dłuższą metę. Ryzykowne może też być stawianie na mecze, których się nie przeanalizuje. W takiej sytuacji najlepiej jest po prostu odpuścić.

Bukmacherzy, u których warto budować swoją skuteczność w zakładach

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wybór dobrego bukmachera jest jedną z kluczowych rzeczy w osiąganiu skuteczności w obstawianiu. Zdecydowanie najrozsądniej jest postawić na bukmachera solidnego i godnego zaufania – takiego, który łączy w sobie ciekawą prezentację danych dodatkowych (w tym kluczowych w analizie statystyk) z bardzo atrakcyjną ofertą na zakłady.

Doskonale w tym kontekście sprawdza się bukmacher www.eFortuna.pl, u którego można liczyć na wysokie kursy, ale i bardzo kompleksowe statystyki – zarówno H2H (head to head), jak i te indywidualne, dotyczące konkretnych lig czy rozgrywek. Bardzo podobnie pod tym kątem prezentuje się również www.STS.pl. U obu tych bukmacherów można też oglądać darmowe transmisje meczów, co również jest nie bez znaczenia, gdyż typowanie zakładów podczas oglądania transmisji sportowych jest nie tylko często opłacalne dla typerów ale również przynosi wiele emocji. Skuteczne obstawianie zakładów to także umiejętność lawirowania między ofertami różnych bukmacherów i znajdowania najbardziej kluczowych ich aspektów. Takich, które pomogą w analizie, a przy okazji pozwolą zyskać na zakładach jak najwięcej. Polecamy zatem rejestrację u obu wspomnianych operatorów. Będzie ona najlepszym rozwiązaniem, na jakie będziemy w stanie się zdobyć w drodze ku większej skuteczności.

TOP Bukmacherzy
STS
Bukmacher STS: Bonus 1500 PLN + 140 PLN bez ryzyka. Kod promocyjny: BETONLINE
Bukmacher Fortuna: Bonus do depozytu 2220 PLN + 200 PLN bez ryzyka
Bonus 2050 PLN + obstawianie bez podatku
Bonus zakład bez ryzyka 600 PLN z kodem: BETONLINE
Serwis bukmacherzy.org.pl przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie M.F. nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie M.F. nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.26.2017. Betclic zezwolenie M.F. PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie M.F. PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie M.F. PS4.6831.29.2017. Typiko zezwolenie M.F. PS4.6831.30.2017. Traf-Zakłady Wzajemne zezwolenie M.F. nr PS4.6831.3.2018. Polski Bukmacher zezwolenie M.F. nr PS4.6831.28.2017