Co wpływa na wyniki w sportach zimowych?

Zima wielkimi krokami zbliża się do naszego kraju. Niektóre sporty – rozgrywane właśnie w trakcie tej pory roku kalendarzowego – już wystartowały. Jak wiadomo, są one często grane przez typerów z Polski. Co ma wpływ na końcowe wyniki? Jakie czynniki szczególnie wziąć pod uwagę typując konkretne rozstrzygnięcia?

Dyspozycja zawodnika zawsze jest bardzo istotna

Nie da się ukryć, że sporty zimowe są dość specyficzne. Zawsze jednak bardzo istotna będzie forma konkretnego zawodnika. Chcesz w najbliższym czasie wytypować np. zakłady h2h w skokach narciarskich? Musisz zatem pieczołowicie sprawdzić, jak konkretni skoczkowie radzą sobie w danym sezonie. Pamiętaj o jednym. Warto weryfikować tylko kilka startów wstecz. Eksperci rekomendują, by nie sprawdzać tego, co działo się np. kilka lub nawet kilkanaście miesięcy temu. W sporcie to przecież cała wieczność! Od tego momentu dyspozycja danego zawodnika (poddawanego właśnie w tym momencie analizie) mogła bardzo istotnie się zmienić.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Co jeszcze jest istotne dla typerów, którzy grają u legalnych bukmacherów jak STS czy Betclic? Sprawdzenie, czy skoczek (lub przedstawiciel innego sportu zimowego) jest w tym momencie w pełni sił. Np. upadek na treningu zawsze będzie w mniejszym lub większym stopniu oddziaływał na to, co będzie potem działo się już w trakcie właściwych zawodów. Nic zatem dziwnego, że zawodowcy bardzo dokładnie analizują te konkretne kwestie. Oczywiście, niektóre sporty zimowe są zaliczane do kategorii nieco niszowych. To oznacza, że nie są one aż tak bardzo popularne. Niemniej jednak obecnie są naprawdę rozmaite sposoby, by znaleźć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego konkretnego zagadnienia. A warto pieczołowicie podejść do tego tematu. Zawsze bowiem w sporcie dyspozycja konkretnego zawodnika, jego predyspozycje itp. są kluczowe. Określenie poziomu danego skoczka, biegacza, biathlonisty itp. powinno być zatem punktem wyjściowym do dalszej analizy.

Sprzęt odgrywa coraz większą rolę

Tak, jak napisaliśmy na samym początku, sporty zimowe są specyficzne. W niektórych dyscyplinach liczy się nie tylko sam zawodnik, ale także posiadany przez niego sprzęt. Dzieje się tak m.in. w bardzo popularnych na terenie naszego kraju skokach narciarskich. Fani nowoczesnych technologii na pewno śledzą ten „wyścig zbrojeń”. Nowoczesne kaski, kombinezony itp. To wszystko ma koniec końców poprawić wyniki. A nawet kilkadziesiąt centymetrów, czy kilka metrów itd. w końcowym rozrachunku mogą mieć naprawdę spore znaczenie. Nic zatem dziwnego, że teamy szukają coraz to nowszych rozwiązań. Warto zauważyć, że w tym momencie sprzęt ma znaczenie w coraz większej ilości dyscyplin.

betfan bonus bez wpłaty
Polski bukmacher online – Betfan gra bez podatku

Oczywiście, w tego typu sportach tak czy siak na końcu najważniejszy i tak będzie człowiek. Jeśli ktoś nie ma bowiem talentu np. do skakania na nartach, to nie pomoże w tym przypadku nawet najlepszy kask oraz kombinezon itp. Jeśli jednak mamy dwóch zawodników o zbliżonych kwalifikacjach, to wtedy lepszy sprzęt może przechylić na szalę jednego z nich. Wobec tego takiego czynnika – w trakcie analizowania – nie powinno się traktować po macoszemu. Sprawdź, którzy zawodnicy mają do dyspozycji najbardziej nowoczesne sprzęty. Dowiedz się, kto dzięki temu czynnikowi po prostu relatywnie najwięcej zyskuje.

Warunki pogodowe

W trakcie rozgrywania sportów zimowych często spore znaczenie mają warunki pogodowe, które również mają rzut na kursy bukmacherskie u bukmacherów. Np. w skokach narciarskich włodarze próbują niwelować handicapy wynikające np. z nagłych podmuchów pod narty. Zawodnicy oraz eksperci przekonują jednak, że to do końca tak naprawdę nie działa. Zawsze bowiem jedni będą bardziej uprzywilejowani od drugich. Pogoda to czynnik, na który nie mamy wpływu. Zawodowy typer stara się jednak sprawdzić wszystkie możliwe kwestie. W związku z tym dokładnie weryfikuje przewidywaną aurę.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeśli warunki pogodowe mają być stabilne, to wtedy najlepsi skoczkowie powinni poradzić sobie ze swoimi słabszymi rywalami. Jeśli jednak zanosi się na sinusoidę na skoczni, to wtedy końcowe wyniki to prawdziwa loteria. I to nawet po uwzględnieniu wszelkich obecnie stosowanych współczynników. W takiej sytuacji zawodowcy odpuszczają typowanie. Wszak trudno jest tak naprawdę przewidzieć, kto finalnie okaże się najlepszy, a kto uplasuje się za jego plecami. Podobna sytuacja ma miejsce także w wielu innych dyscyplinach. M.in. w biathlonie.

Miejsce rozgrywania danego wydarzenia sportowego

Na co jeszcze zwracać uwagę w czasie typowania sportów zimowych? Liczy się bez wątpienia lokalizacja rozgrywania konkretnych zawodów. Dlaczego o tym wspominamy? Przy międzynarodowej obsadzie ma to naprawdę spore znaczenie. Warto zwrócić uwagę na aspekt, że przecież np. nagła zmiana strefy czasowej może mocno odbić się na konkretnym zawodniku. Chodzi nam nawet o tych najlepszych. Nie wszyscy stosunkowo szybko przyzwyczajają się do nowych warunków. Adaptacja w przypadku niektórych przebiega stosunkowo wolno. A wtedy zdecydowanie trudniej o dobre wyniki. Warto zatem sprawdzać, jak konkretni zawodnicy radzili sobie na poszczególnych kontynentach w poprzednich sezonach.

TOP Bukmacherzy
STS
Bukmacher STS: Bonus 1500 PLN + 140 PLN bez ryzyka. Kod promocyjny: BETONLINE
Bukmacher Fortuna: Bonus do depozytu 2220 PLN + 200 PLN bez ryzyka
Bonus 2050 PLN + obstawianie bez podatku
Bonus zakład bez ryzyka 600 PLN z kodem: BETONLINE
Serwis bukmacherzy.org.pl przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie M.F. nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie M.F. nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.26.2017. Betclic zezwolenie M.F. PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie M.F. PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie M.F. PS4.6831.29.2017. Typiko zezwolenie M.F. PS4.6831.30.2017. Traf-Zakłady Wzajemne zezwolenie M.F. nr PS4.6831.3.2018. Polski Bukmacher zezwolenie M.F. nr PS4.6831.28.2017