Jak obstawiać zakłady na Formułę 1? Czy typowanie F1 jest opłacalne?

Sporty motorowe są do typowania w zakładach bukmacherskich. Okazuje się, że można na nich sporo zarabiać. Trzeba jednak postępować zgodnie z kilkoma najważniejszymi aspektami. Dzisiaj bierzemy pod lupę F1, która w Polsce jest bardzo popularna, a także lubiana przez wielu profesjonalnych graczy zakładów sportowych.

Fani F1 nie mogą narzekać na ofertę!

Kiedy w zawodach F1 jeździł Robert Kubica, Polacy oszaleli na punkcie tej dyscypliny. Był nawet taki okres, że wielu fachowców upatrywało w naszym rodaku kandydata na przyszłego mistrza Świata. Niestety, Polak najpierw miał wypadek w czasie zawodów F1, potem jeszcze w innej dyscyplinie i tak naprawdę nigdy już nie wrócił do pełni formy. Oczywiście, F1 w tym momencie nie jest aż tak popularna, jak miało to miejsce np. kilka lat temu. Cały czas jednak sporty motorowe są w naszym kraju dość chętnie oglądane. Nic zatem dziwnego, że można je swobodnie obstawiać w dobrych firmach bukmacherskich.

Do dyspozycji graczy są m.in. zakłady długoterminowe. Jakie opcje są szczególnie popularne? Nie ma przeszkód, by wytypować przyszłego mistrza Świata. Można także zagrać, który konstruktor w końcowym rozrachunku okaże się najlepszy. Co ważne, tego typu zakłady są dostępne tak naprawdę na okrągło. Nie trzeba zatem ich grać np. tylko przed pierwszymi zawodami. Także w czasie trwania Mistrzostw Świata firmy bukmacherskie oferują opcje długoterminowe. Na co jeszcze można się zdecydować? Bardzo popularne są typy krótkoterminowe. Możesz np. postawić, kto okaże się najlepszy w czasie konkretnego wyścigu.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jakie inne zakłady są często typowane? To TOP3. Tutaj chodzi o to, żeby wytypować, jaki kierowca znajdzie się na podium. W firmach bukmacherskich jak STS czy Betclic bardzo popularne są zakłady typu h2h. Często osoby wystawiające kursy biorą pod uwagę np. dwóch kierowców od jednego konstruktora albo zawodników, którzy są na zbliżonych pozycjach w Klasyfikacji Generalnej itp. Można także postarać się przewidzieć, czy dany kierowca ukończy wyścig itp. Zakładów jest zatem sporo. Tak naprawdę na każdy wyścig można znaleźć coś ciekawego.

Moc bolidu jest zazwyczaj decydująca

Jak typować ten sport? Nie da się ukryć, że umiejętności kierowcy mają znaczenie. Tak naprawdę nikt nie trafia do tego świata bez posiadania określonych kwalifikacji. Możesz być tego pewny. Druga strona tego medalu jest jednak taka, że w tym sporcie spore znaczenie ma także moc bolidu. Być może jest to nawet najważniejsza sprawa! Zazwyczaj kierowcy od tego samego konstruktora osiągają dość zbliżone wyniki. Oczywiście, ten który jest lepszy zajmuje w ostatecznym rozrachunku wyższe miejsce w Klasyfikacji Generalnej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

Obecnie numerem jeden w tym sporcie jest Lewis Hamilton. Brytyjczyk to prawdziwy as, ale ma to szczęście, że jeździ w bardzo szybkim bolidzie. Może dzięki temu pokazać cały swój potencjał, który oczywiście jest niemały. Gdyby Lewis Hamilton jeździł w słabszym bolidzie, to byłoby mu już o wiele trudniej zajmować tak wysokie lokaty, jak ma to miejsce teraz. Trzeba zatem zwracać uwagę przede wszystkim na bolid, a dopiero w drugiej kolejności na samego zawodnika.

Przeanalizuj konkretny tor przez obstawianiem kuponu

Są gracze, którzy typują zakłady tylko na wyścigi główne. Jeśli zaś jesteśmy już przy tym temacie, to trzeba wspomnieć, że typerzy mają jeszcze do dyspozycji sesje treningowe oraz kwalifikacje. Czasami jest tak, że kolejność po eliminacjach zbytnio nie zmienia się na torze. Jeśli po starcie nie dojdzie do żadnych przetasowań, to potem trudno jest liczyć na efektowne mijanki itd. Ma to zaś spore znaczenie. Chcesz wytypować, że drugi kierowca z kwalifikacji finalnie będzie najlepszy? Co musi się zdarzyć, byś wygrał? Wyprzedzić można na wspomnianym starcie. To nie wszystko. Potem można nadrobić dzięki dobrej taktyce (ma ona szczególne znaczenie przy zmieniających się warunkach atmosferycznych).

betfan bonus bez wpłaty własnej
Polski bukmacher online – Betfan gra bez podatku

Jeśli ktoś będzie rzadziej zjeżdżał, by np. zmieniać opony, to powinien koniec końców okazać się lepszy od rywala. Jeśli jednak przeciwnik dobrze wystartuje, ma podobną taktykę, nie popełni żadnego błędu na torze, to czasami… nie ma szansy na wyprzedzenie. Szczególnie jeśli dany tor nie sprzyja mijankom. Są zaś obiekty, na których wyjątkowo ciężko się wyprzedza. Chodzi o ciasne tory z dużą liczbą zakrętów. Na takich obiektach klasyfikacja po kwalifikacjach nie różni się zbyt wiele od tej ostatecznej.

Sprawdź wyniki z poprzednich sezonów

Kierowcy mają swoje ulubione tory. Generalnie cały kalendarz F1 jest tak skonstruowany, by nie brakowało urozmaiceń. W związku z tym kierowcy jeżdżą po całym świecie i zwiedzają rozmaite kontynenty. Obiekty różnią się od siebie. Niektóre (już przez nas wspomniane) nie sprzyjają wyprzedzaniu. Inne zaś preferują zawodników, którzy jeżdżą nie tylko szybko, ale także odważnie. Jeśli chcesz zagrać zakłady na najbliższe zawody, to sprawdź, jak wyglądały wyniki w poprzednim sezonie albo nawet kilku sezonach. Potem zweryfikuj, czy np. ostatni triumfator jeździ w tym samym teamie. Na tej podstawie można wyciągnąć wiele konstruktywnych wniosków. Jeśli dany kierowca nie ukrywa, że lubi dany tor, a idą za tym dodatkowo dobre wyniki z poprzednich startów, to jest to na pewno cenna wskazówka.

TOP Bukmacherzy
STS
Bukmacher STS: Bonus 1500 PLN + 140 PLN bez ryzyka. Kod promocyjny: BETONLINE
Bukmacher Fortuna: Bonus do depozytu 2220 PLN + 200 PLN bez ryzyka
Bonus 2050 PLN + obstawianie bez podatku
Bonus zakład bez ryzyka 600 PLN z kodem: BETONLINE
Serwis bukmacherzy.org.pl przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie M.F. nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie M.F. nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.26.2017. Betclic zezwolenie M.F. PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie M.F. PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie M.F. PS4.6831.29.2017. Typiko zezwolenie M.F. PS4.6831.30.2017. Traf-Zakłady Wzajemne zezwolenie M.F. nr PS4.6831.3.2018. Polski Bukmacher zezwolenie M.F. nr PS4.6831.28.2017