Marża bukmachera – co warto o niej wiedzieć?

Bukmacherzy na wszystkie oferowane przez siebie zakłady nakładają marże. Co to dokładnie jest? W jaki sposób działają te firmy, by koniec końców zarobić jak najwięcej gotówki? Z naszego wpisu dowiesz się również, od czego zależy marża i na jakich rynkach jest ona relatywnie najmniejsza.

Jak można zdefiniować marżę w zakładach bukmacherskich?

Po co powstają firmy bukmacherskie? Sprawa jest prosta. Te podmioty – działające w tej branży – chcą po prostu zarabiać jak najwięcej pieniędzy. Nikt nie działa tutaj w sposób charytatywny. Marża bukmacherska to zaś nic innego, jak prowizja od konkretnego zakładu. Właśnie dlatego firmom zależy na tym, by posiadać jak najwięcej użytkowników. Im więcej userów, tym potencjalne zarobki są po prostu większe. Jak to wszystko wygląda jednak w praktyce? Na pewno niejednokrotnie spotkałeś się z zakładami bukmacherskimi, na które kursy były np. 1.80-1.80, 1.85-1.85 itp. W przypadku takich zakładów szanse obu drużyn/zawodników są równe. Wynoszą zatem po 50%. Gdyby nie była zastosowana marża bukmacherska, to kursy powinny wynosić 2.0-2.0. Wszak zarówno gospodarze, jak i goście mają dokładnie tyle samo szans na odniesienie końcowego rezultatu.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Dzięki marży bukmacherskiej firmy działające w tej branży jak STS czy Betclic zarabiają tak naprawdę niezależnie od końcowego wyniku. Mają minimum kilka (a czasami nawet kilkanaście) procent prowizji. W ten sposób buki zabezpieczają swoje interesy. Nie mogą sobie pozwolić na to, by ponosić straty. Mylą się zatem osoby, które twierdzą, że buki nie lubią, jak wchodzą niespodzianki i spore kursy bukmacherskie. Podmioty bukmacherskie są bowiem przygotowane na każdy scenariusz. Jeśli tym tematem zajmują się fachowcy z prawdziwego zdarzenia, to buki wygrywają zatem pieniądze niezależnie od końcowego wyniku.

Bukmacher tak zmienia kursy, by zawsze zarobić

Jedna kwestia to marża bukmacherska, czyli prowizja. Trzeba jeszcze wspomnieć o zmieniających się kursach. To także nie jest przypadkowe. Z czego wynikają jednak takie wahania? Są one spowodowane m.in. pewnymi informacjami dotyczącymi danego wydarzenia. Jeśli np. w szeregach gospodarzy nie zagra najlepszy zawodnik, to szanse gości na triumf rosną. W związku z tym kursy na gospodarzy są większe, a na przyjezdnych maleją. To nie wszystko w tej materii. Dodatkowo kursy zmieniają się w zależności od tego, jak typują gracze. Jeśli wpływa dużo zakładów na gospodarzy, to wtedy kursy na 1 maleją, a rosną na 2.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wszystko jest tak pomyślane, żeby teraz więcej osób grało właśnie na przyjezdnych (po bardziej atrakcyjnych notowaniach w porównaniu do samego początku). Te działania nie są przypadkowe. Kursy tak się zmieniają, by buk wygrał jak najwięcej pieniędzy; i to tak naprawdę niezależnie od końcowego wyniku. W związku z tym dla bukmacherów nie ma aż tak dużego znaczenia to, czy wygrywają gospodarze, jest remis, czy lepsi są goście itp.

Jak sprawdzić wysokość marży bukmacherskiej?

Najlepiej posłużyć się porównywarkami kursów. Dzięki temu jak na dłoni będziesz widział, kto ma jakie marże na dane potyczki. Im mniejsza marża, tym lepiej dla gracza. Od czego jednak zależą liczby w tym temacie? Wpływa na to wiele zmiennych. W związku z tym jeden bukmacher może mieć niskie marże na spotkania piłki nożnej, a dość wysokie na mniej znane rozgrywki tenisowe itd. Od czego to jednak w gruncie rzeczy zależy? Wysokość marży bukmacherskiej nakładanej na wydarzenia sportowe itp. jest zależna chociażby od rodzaju dyscypliny.

betfan bonus bez wpłaty
Polski bukmacher online – Betfan gra bez podatku

Co więcej, inne prowizje występują w zależności od poziomu rozgrywkowego. W związku z tym marża na mecze Premier League będzie dużo niższa, niż na spotkania trzeciej, czwartej ligi w Anglii itd. Poza tym wysokość marży zależy od rodzaju zakładu (inne prowizje są nakładane na spotkania obstawiane przez ich rozpoczęciem, a inne na rynek na żywo). Trzeba również wspomnieć o rodzajach kuponów. Wszak gracze mogą typować single albo kupony akumulowane. Do wyboru są również zakłady systemowe.

Jakie dyscypliny warto obstawiać u bukmacherów?

Chcesz typować spotkania, na które nałożone zostały relatywnie niewielkie marże? W takiej sytuacji warto skorzystać ze wspomnianych już przez nas porównywarek kursów. Dzięki temu będziesz wiedział, gdzie są najbardziej korzystne dla Ciebie warunki. Czym jeszcze kierować się wybierając wydarzenia? Bukmacherzy działają na tej płaszczyźnie według prostej zasady. Im więcej typów na dany rynek, tym dla nich lepiej. Wszak każdy wniesiony zakład to prowizja. Łatwo zatem domyślić się, że najmniejsza marża będzie nakładana na najbardziej popularne rynki. Tam nie brakuje sporego obrotu.

Bukmacherzy w Polsce mogą zatem pozwolić sobie, by marża wynosiła np. tylko kilka procent. Im mniej popularny rynek, tym prowizje są większe. Na niszowe dyscypliny marża bukmacherska często oscyluje w granicach nawet kilkunastu procent. Na takich rynkach jest bowiem relatywnie mały obrót. Firmy bukmacherskie chcą się zatem odpowiednio zabezpieczyć, dlatego prowizja od każdego wniesionego zakładu jest relatywnie duża. To zaś nie jest oczywiście korzystne dla graczy.

TOP Bukmacherzy
STS
Bukmacher STS: Bonus 1500 PLN + 140 PLN bez ryzyka. Kod promocyjny: BETONLINE
Bukmacher Fortuna: Bonus do depozytu 2220 PLN + 200 PLN bez ryzyka
Bonus 2050 PLN + obstawianie bez podatku
Bonus zakład bez ryzyka 600 PLN z kodem: BETONLINE
Serwis bukmacherzy.org.pl przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie M.F. nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie M.F. nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.26.2017. Betclic zezwolenie M.F. PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie M.F. PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie M.F. PS4.6831.29.2017. Typiko zezwolenie M.F. PS4.6831.30.2017. Traf-Zakłady Wzajemne zezwolenie M.F. nr PS4.6831.3.2018. Polski Bukmacher zezwolenie M.F. nr PS4.6831.28.2017