Słowniczek typera – jakie pojęcia warto znać chcąc orientować się w branży?

Zakłady bukmacherskie cieszą w się w Polsce dużym i stale wzrastającym zainteresowaniem. Ludzie coraz chętniej sięgają po nie nie jako po hobby, ale po coś, w czym upatrują jak największych wygranych, a co będzie w stanie przynosić im weryfikację ich własnej wiedzy związane z konkretną dyscypliną sportu. Zanim jednak najlepsi bukmacherzy padną naszym wyborem, a my zdecydujemy się obstawiać u nich własne typy bukmacherskie, powinniśmy opanować słownictwo, jakim posługuje się w tym świecie. Tylko wtedy bowiem będzie można wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi, ale i budować swoją własną skuteczność w zakładach. My w tym poradniku zaprezentujemy absolutnie podstawowe zwroty i wydarzenia, które na pewno przydadzą się w obstawianiu.

Terminy i zwroty bukmacherskie – co one oznaczają?

Rynek bukmacherski istnieje nie od dzisiaj, a na przestrzeni wielu lat swojego działania stał się mocno specjalistyczny. Nie dziwi więc fakt, że w jego obrębie używa się specyficznego słownictwa. Wiele słówek nieznanych dla przeciętnego kibica może mieć sens dla typującego. Terminy specjalistyczne są wykorzystywane nie tylko przy spotkaniach z ludźmi z branży. Na co dzień stosują je legalni bukmacherzy, a często można się z nimi spotkać również na niezależnych zewnętrznych serwisach internetowych poświęconych tematyce zakładów wzajemnych. Poniżej wypisujemy te wyrażenia, które warto znać, a które są wykorzystywane najczęściej.

  • Kurs bukmacherski – to inaczej współczynnik opłacalności danej opcji. Są nim opatrywane wszystkie rynki bukmacherskie i to on definiuje potencjalną wygraną. Tę określa się wynikiem mnożenia stawki właśnie z kursem. Kursy często powiązane są z marżą bukmachera, którą opisywaliśmy w osobnym artykule.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

  • Rynek bukmacherski – zwany jest również „opcją bukmacherską”. Jest to zdarzenie, na które można postawić w obrębie konkretnego spotkania sportowego. Tym zdecydowanie najpopularniejszym jest rynek „1X2”, w którym stawia się na zwycięzcę konkretnego spotkania lub remis (słowem: na wynik). Polscy bukmacherzy w większości jednak stwarzają bardzo duże pole do obstawiania mniej standardowych zakładów. W przypadku obstawiania piłki nożnej można więc p[ostawić na ilość bramek, dokładny wynik, wynik po pierwszej połowie, liczbę żółtych kartek. Rynków może być nawet kilkaset dla jednego spotkania.
  • Cashback – to określenie bonusu, który zwraca środki na konto. Promocje bukmacherskie, które go wykorzystują zazwyczaj bazują na pierwszym zakładzie. Jeżeli okaże się nieprawidłowy i nietrafiony, pieniądze wracają na konto użytkownika.
  • Cashout – jest to opcja tak zwanego szybkiego rozwiązania zakładu. Opatrywane jest nią wiele spotkań, ale tylko u niektórych bukmacherów. Jeżeli się z niej skorzysta, zainkasuje się wygraną przed zakończeniem konkretnego meczu. Oczywiście będzie ona nieco mniejsza od tej potencjalnej – będzie jednak znacznie bardziej bezpieczna (nie będzie się musiało czekać na koniec meczu).
  • Valuebet – niektóre zakłady bukmacherskie można nazwać tak zwanymi valuebetami. Są to zakłady, w których stawia się na opcję o znacznie wyższym kursie niż ten, który powinien jej towarzyszyć. Należy pamiętać, że kursy bukmacherskie nie są ustalane automatycznie, a czuwa nad nimi człowiek. Jeżeli pomyli się na korzyść typującego, stworzy mu tak zwany valuebet. Tym określeniem można też nazwać zakłady w momencie, w którym kurs jest wysoki, ale potem spadł (chociażby ze względu na kontuzję kluczowego zawodnika).
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • Typ bukmacherski – to inaczej własne przewidywanie na konkretny mecz, który może przyczynić się na skuteczne obstawianie zakładów. Tworzy się go jeszcze zanim wprowadzi się go w życie, a zatem zamieni w zakład. Można korzystać z typów innych ludzi – czy to je kopiując, czy też analizując i „podrasowując”.

O czym pamiętać decydując się na typowanie zakładów bukmacherskich?

Oczywistym jest, że przygotowania do typowania nie mogą zamykać się w obrębie przyswojenia sobie podstawowego słownictwa i terminów często używanych w branży. Ich podstawą powinno być wyposażenie się w wiedzę, która pozwoli tworzyć dobre, bo i bazujące na solidnej wiedzy typy bukmacherskieNajlepsi bukmacherzy zachęcają do tego poprzez oferowanie różnego rodzaju narzędzi ułatwiających to właśnie. Rozległe statystyki, darmowe transmisje spotkań sportowych, historie meczów czy tabele ligowe – to wszystko to rzeczy, które z pewnością przydają się w przygotowaniach i tworzeniu własnych przewidywań związanych z każdym kolejnym meczem.

sts jaki wpisać kod promocyjny
Polski bukmacher STS – kod promocyjny na darmowy bonus

Warto też pamiętać, że polscy bukmacherzy wykazują się bardzo dużą różnorodnością. Rozsądnie byłoby więc wybrać tego, który zaoferuje nam najwięcej i stworzy jak najlepsze warunki do typowania. Liczą się tutaj nie tylko bonusy bukmacherskie, na które wiele osób patrzy na samym początku, a które dla wielu są wystarczająco przekonujące. Warto spojrzeć chociażby na kursy, ale i – a może przede wszystkim – na główną ofertę bukmacherską. W końcu to, czy legalni bukmacherzy pozwolą nam wytypować mecz, którym się interesujemy to podstawa, od której powinniśmy wyjść.

W tym wszystkim ważne jest jedno: niepoleganie wyłącznie na własnej intuicji. Oczywiście, można dawać jej upust. Jeżeli jednak planuje się skuteczne typowanie, odpowiednia wiedza będzie środkiem właśnie do niego.

TOP Bukmacherzy
STS
Bukmacher STS: Bonus 1500 PLN + 140 PLN bez ryzyka. Kod promocyjny: BETONLINE
Bukmacher Fortuna: Bonus do depozytu 2220 PLN + 200 PLN bez ryzyka
Bonus 2050 PLN + obstawianie bez podatku
Bonus zakład bez ryzyka 600 PLN z kodem: BETONLINE
Serwis bukmacherzy.org.pl przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie M.F. nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie M.F. nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie M.F. nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie M.F. nr. PS4.6831.26.2017. Betclic zezwolenie M.F. PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie M.F. PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie M.F. PS4.6831.29.2017. Typiko zezwolenie M.F. PS4.6831.30.2017. Traf-Zakłady Wzajemne zezwolenie M.F. nr PS4.6831.3.2018. Polski Bukmacher zezwolenie M.F. nr PS4.6831.28.2017